Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

812 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

“WM i lodhur, nuk mund te fliste. Ketu jemi te gjithe te bashkuar. Vidic? Ka qene…”

“WM i lodhur, nuk mund te fliste. Ketu jemi te gjithe te bashkuar. Vidic? Ka qene…”
Bujar Berishaj

Tek Sky prezentohet Piero Ausilio dhe jo Walter Mazzarri: “Pse? Asgje shqetesuese, ka qene me te vertete i lodhur. Ka qene nje ndeshje e vecante per ate, nuk kishte energji, ishte i lodhur dhe nervoz. Asgje kunder askujt, kerkon falje per kete. Do te flas te merkuren. Nuk eshte ne kushtet e te mira per tu shprehur.”

RINGJALLET INTER?
“Nje 2-2 i bukur. Pjesa e pare pervec qe ka qene e luajtur me zemer, ka qene e madhe. Ka qene vetem nje skuader ne fushe. Ka qene nje diskutim i padiskutueshem, kemi merituar me shuem se nje gol. Pastaj ishte normale qe Napoli do dilte para. Pjesa e dyte ka qene angleze.”

MAZZARRI I SIGURT NE PANKINE?
“I sigurt. Sot, nese kurre s’ka qene e dashur, skuadra ka treguar se cila eshte. Jemi te bashkuar, te gjithe se bashku. Prandaj, sipas meje, lind dicka e rendesishme.”

VIDIC?
“Ne shikojme paraqitjen. Nga nje gabim jemi ndeshkuar. Nuk mund te gjykohet dikush si Vidic vetem nga nje gabim. Ne 90-minuta ka qene i madh.”

INTENSITETI?
“Sot, dhe e them kete pas nje rezultati pozitiv, kemi qene ne emergjence. Obi ka bere shume mire, por zakonisht duhet te luaj ne mesfushe. Zevendesohet nga nje tjeter, qe gjithashtu ka bere mire dhe gati na dha fitoren. Por eshte me shume defansiv. Kemi menduar te rekuperojme kushtet dhe formen ne keto 15 dite por perkundrazi kemi humbur Nagatomo dhe Jonathan nuk eshte rekuperuar. Kemi rekuperuar in-extremis Kovacic dhe Medel qe kane bere dicka te madhe.”

MEDEL MESFUSHOR APO MBROJTES?
“Per ne eshte nje mesfushor. Nese ndonjehere kemi nevoj mund te luaj edhe si mbrojtes. Eshte idea jone qe te kemi nje futbollist me keto karakteristika atje ne mes. Pirlo ose Pizarro ka pak. Ne kemi nje mediano dhe dy mesfushore qendre me kualitet. Loja mund te kaloj neper kembet e te tjerve dhe sot e kemi treguar.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.