Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

640 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

WM: “Te gjithe japin me te miren kunder neve. Rrezikoj stolin? Nuk e kam ngritur kurre kete ceshtje”

WM: “Te gjithe japin me te miren kunder neve. Rrezikoj stolin? Nuk e kam ngritur kurre kete ceshtje”
Bujar Berishaj

Eshte radha qe Interi te luaj edhe ne EL, duke u perballur keshtu me Saint-Ettiene neser, ne ndeshjen e 4-et te grupit F. Nga salla e shtypit ne stadiumin e Saint-Ettiene, flet Walter Mazzarri, tekniku zikalter qe i pergjigjet pyetjeve te gazetareve. Keto jane fjalet e tij:

KUNDERSHTARI – “Kemi shume respekt per Saint-Ettiene, eshte nje skuader e nivelit te larte sa i perket gjendjes atletike. Jane te forte fizikisht, por ne e njohim fuqine e tyre. Eshte nje grup i kompletuar ne cdo pike, qe sjell shpejtesi perpara dhe kane individualitete te shkelqyera.”

AMBIENTI – “E dime qe neser do luajme ne nje stadium mjaft te nxehte. Guarin na ka paralajmeruar, kanenje publike te vecante qe vijne ne stadium me entuziazem per te ndihmuar lojtaret. Jemi te pregaditur dhe duam te luajme ne menyren me te mire.”

QENDRIMI – “Cdo ekip jep 120% kunder neve, por pres qe lojtaret e mi ta bejne te njejten neser.”

MBI FAKTIN NESE DO FIRMOSNIT PER NJE BARAZIM – “Mentaliteti qe kam mesuar gjithmone eshte qe jemi Inter dhe duhet te synojme gjithmone fitoren. Nuk flasim kurre per nje barazim: dalim ne fushe per 3 piket.”

FORMA E SKUADRES – “Kemi grumbulluar Osvaldo, Guarin dhe Nagatomo qe kane qene jashte dispozicionit: Guarin do te provohet sot, kurse dy te tjeret do te jene ne pankine. I kam marr me vete sepse jemi ne emergjence totale dhe nuk jane Hernanes, Campagnaro dhe Krhin. E perserise, jemi ne emergjence, por duhet te mendojme vetem qe te bejme nje ndeshje te madhe.”

KRITIKAT PERSONALE – “Metoda ime qe te stervise lojtaret eshte gjithmone e njejte, ose me lojtaret e mi bej rolin e babait ne familje. Ndonjehere nervozohem, ndonjehere u bej komplimente. Sjellem gjithmone ne te njejten menyre dhe kritikat nuk me levizin. Koncentrohem ne ate qe kam per te bere dhe ti bej lojtaret te japin maksimumin. Pjesa tjeter nuk me intereson.”

TURNOVER NE SULM – “Formacionin do e vendos neser. Tani jemi duke provuar Guarinin qe te shohim nese mund te luaj apo jo. Nuk e di akoma kush do te luaj e kush jo.”

KOVACIC TREKUARTIST – “Ne ndeshjen me Sampdorian kishte bere kete rol edhe kur nuk e kemi pasur posedimin ne menyre qe metodisti i tyre te jete nen presion. Ai duhet te gjej hapesirat per te shenjestruar porten dhe te marr topin ne zona te rendesishme si ne ato ndeshje ku ai ka bere diferencen. Eshte duke bere me mire sesa ne te kaluaren dhe eshte duke vazhduar fazjen e tij te rritjes.”

STOLI NE RREZIK – “Nuk e kam ngritur kurre kete ceshtje. I ushtroj lojtaret gjithmone ne maksimum, ata e dine cfare duan dhe perpiqen ta bejne. Do ta bejne kete edhe neser.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.