Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

1,048 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Yaya Toure, Inter pret nje sinjal te forte: afer akordi per rrogen…

Yaya Toure, Inter pret nje sinjal te forte: afer akordi per rrogen…
Bujar Berishaj

Pas afrimit ne ditet e kaluara, tani Inter pret dhe shpreson.

Per Yaya Toure jane bere hapa para, por tani klubi zikalter pret qe mesfushori afrikan i Manchester City te jap nje sinjal te forte ne fund te kesaj jave, apo qe Toure te takoj klubin e tij dhe te jap nje shtyse per lamtumiren dhe transferimin tek klubi zikalter.

Kjo do t’i garantonte Interit nje pozicion force ne momentin kur duhej negociuar pastaj me anglezet, qe per kartonin e tij kerkojne pak me shume se 20 milion euro. Nese mes klubeve akordi duhet gjetur akoma, ai mes zikalterve dhe lojtarit duket te jete me afer, me nje akord qe duhet te jete rreth 6 milion euro ne sezon, duke perfshire edhe te drejtat e imazhit.

Do te diskutohet nje zgjatjen e akordit: Inter ofron nje kontrat tre vjecare, kurse Toure do te preferonte nje kontrate pese vjecare. Eshte e mundshme qe te gjendet nje rruge edhe per nje kontrate kater vjecare. Nje ender gjithmone e gjalle, nje top player per Mancinin: Yaya dhe Inter, nje kombinim qe mund te behet realitet, me te vertete!

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.