Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

197 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Zakaria zbulon tmerrin e perjetuar ndaj Lukaku: “Ishte i pabesueshem, nder me te miret: ne ate ndeshje me beri te kuptoj se…”

Zakaria zbulon tmerrin e perjetuar ndaj Lukaku: “Ishte i pabesueshem, nder me te miret: ne ate ndeshje me beri te kuptoj se…”
Inter Club Staff

Nuk ka qene nje nate per tu mbajtur mend ajo ne Borussia Park per lojtarin e skuades gjermane, Denis Zakaria.

Ai u fut ne pjesen e dyte te Borussia Moenchengladbach-Inter per te kerkuar teorikisht per te mbajtur me fizik Romelu Lukaku.

Por per fatin e tij te keq, Romelu Lukaku, ka arritur ta anulloje totalisht lojtarin e ri te Borussia Moenchengladbach ne ate pjese te dyte.

Pas futjes se tij, Lukaku ka shenuar nje dopiete spektakolare, me dy gola, nje me i bukur se tjetri. Nderkohe, Zakaria ka treguar ndjesite e tij nje dite pas asaj ndeshje.

TMERRI I QUAJTUR LUKAKU – “Me te vertete qe eshte dicka e rendesishme te perballesh me nje lojtar te tille.”

“Te gjithe e dine sa i mire eshte ai dhe sa e veshtire eshte ta kesh perballe. Per mua eshte nje nga pese sulmuesit me te forte ne bote.”

“Nga ajo ndeshje kam mesuar se duhet te mesoj akoma me shume per te arritur ne nivele te larta ne kete sport.”

KUALIFIKIMI NE RAUNDIN TJETER – “Kur pane shortin, disa mund edhe te kene qeshur. ‘Aha, i vogli Borussia Moenchengladbach’ thane ata.”

“Por ne kemi treguar se mund te luajme ne keto nivele. Nuk me surprizon kjo gje. Tani e dime se cfare duhet te bejme per te kaluar.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.