Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

848 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Zamorano: “Isla ben mire qe zgjedh Interin, nje klub unik. Moratti..”

Zamorano: “Isla ben mire qe zgjedh Interin, nje klub unik. Moratti..”
Xhorxh Gellci

Ben mire Isla qe zgjedh Interin? Ben shkelqyer“. Keshtu pergjigjet Ivan Zamorano kur pyetet per bashkimin mes bashkekombasit te tij dhe skuadres te tij te re. “Une kam kaluar sezone te paharrueshem me fanellen zikalter: kur dikush vjen tek Inter dashurohet me klubin, me kualitetin human qe personave qe punojne aty dhe me tifozet. Sigurisht qe Interi eshte nje klub ku kerkohet shume, nje shoqeri nga me te medhate ne bote dhe kjo beson.” – thote Bam Bam Zamorano ne Corriere dello Sport. “Isla eshte nje lojtar krahu qe vrapon shume, ka teknike dhe kualitet. Qe kur eshte ne Itali eshte rritur shume dhe ka akoma mundesi te permiresohet. Vitin e shkuar nuk eshte perdorur shume sepse Juventuesi ka lojtare te rendesishem dhe te gjesh vend eshte e komplikuar, sidomos nese vjen nga nje demtim i rende. Nje skuader si Interi, ku mund te luaje me vazhdimesi, do te ishte shume e rendesishme per karrieren e tij. Conte kishte nje grup te konsoliduar dhe Isla nuk ka gjetur vend sepse nuk ishte ne formen me te mire. Tek Interi, me Mazzarrin, jam i bindur qe do te kthehet ai lojtari i Udinese, nje nga lojtaret e krahut me te mire ne qarkullim.

Dhe per Scudetton Juventusi ngelet favoritja kryesore? “Po, eshte akoma perpara, por kujdes Interin, Milanin dhe Romen. Kur deshoj emrin e Interit, flet zemra… Meqe ra fjala, kam lexuar qe Moratti mund te shese shoqerine: nese doni ta dini si mendoj une, nuk do ta beje kurre. Nuk e shoh nje Inter pa Morattin. Zanetti? Eshte nje fenomen. Per te, lamtumira e futbollit mund te prese, sepse fizikisht eshte i forte dhe ngelet gjithmone nje Kapiten i madh. Interi ka akoma nevoje per te.

Kur do te kthehet ne Itali Zamorano? “Shpresoj shpejt. Vij gjithmone me gjithe qejf aty per te pershendetur miqte e mi ne Milano. Interistave dhe presidentit Moratti u uroj te fitojne sa me shume me ngyrat zikalter, qe jane gjithmone ne zemren time.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.