Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

452 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Zampa (Ministria e Shendetesise) frikeson Serie A: “Protokolli eshte i qarte, Serie A duhet te ndalet”. Sot ne oren 15:00…

Zampa (Ministria e Shendetesise) frikeson Serie A: “Protokolli eshte i qarte, Serie A duhet te ndalet”. Sot ne oren 15:00…
Inter Club Staff

“Protokollet qe kemi nenshkruar te gjithe flasin ne menyre te qarte per raste te tilla dhe nuk shoh pse hezitohet.”

“Kampionati i Serie A duhet te ndalet sa me pare, sepse keshtu thote rregullojra. Protokolli flet ne menyre te qarte per kete.”

Keshtu, nen-sekretarja e Ministrise se Shendetesise eshte shprehur diten e sotme per “The Breakfast Club” ne Radio Capital.

Sandra Zampa ka dhene kete deklarate keshtu pas 14 rasteve pozitive qe dolen ne radhet e skuadres se Genoas.

“Kur eshte nje numer kaq i larte te prekurisht, nuk mund te mos ndalet i gjithe kampionati i Serie A. Keshtu thote protokolli.”

“Pozitiviet nuk jane ne gjendje te luajne dhe mund te infektojne edhe persona te tjere. Protokolli eshte i nenshkruar edhe nga Federata e Futbollit.”

“Asnje ne kete moment nuk po ben presione mbi ne”, ka shtuar Zampa e cila me pas shton edhe nje mendim per hapjen e pjesshme te stadiumeve.

“Komiteti shkencor eshte radikalisht kunder prezences se tifozeve ne shkallet e stadiumeve. Per kete eshte shprehur dhe nuk ka dyshime.”

Nderkohe, sot ne oren 15:00 do te kete nje mbledhje urgjente ne Federate e cila do te vendose edhe nese ndeshja e Genoas do te luhet apo jo kete jave.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.