Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

1,206 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Zaneti ne Capri: “Inter dh Napoli per skudeto. Dhe Thohir do te beje gjithcka per…”.

Zaneti ne Capri: “Inter dh Napoli per skudeto. Dhe Thohir do te beje gjithcka per…”.
Ardis
  • On 23/09/2013, 13:06

Week-end relaksi ne Capri per Javier Zanettin: kapiteni Interit, i pritur nga nje tifozeri e madhe e Inter Club-it te qytetit, pervec falenderimit ndaj tifozeve vendas ka thene te tijen per Interin dhe jo vetem: “Besoj se Interi dhe Napoli jane favorite per kampionatin. Ne e kemi nisur mire, shpresojme qe te kemi vazhdimesi dhe te arrijme ne fund duke luftuar per dicka te rendesishme. Jane kushtet per ta bere nje gje te tille, shpresojme qe te jemi ne gjendje. Rekuperimi im shkon shume mire, jemi ne fazen e fundit. Shpresoj qe te stervitem sa me shpejt me shoket e mi”.

Zanetti flet edhe per kalimin e pronesise se shoqerise zikalter nga Massimo Moratti tek Erick Thohir“Eshte dicka e rendesishme per shoqerine, per kete familje te madhe qe eshte Interi. Do te beje cdo gje te mundur sepse klubi eshte akoma me e rendesishme dhe me e madhe”. Kapiteni zikalter flet edhe per patriotin e tij argjentinas, Gonzalo Higuain, sulmues qe po ben shume mire ne rradhet e Napolit: “Eshte nje sulmues i madh, e ka treguar tek Real Madrid dhe po ben te njejten gje te Napoli”. Po per Napolin cfare keni per te shtuar: “Eshte nje skuader e bukur, do te luftoje deri ne fund per kampionatin. Shpresojme qe te bejme nje ndeshje te bukur kur te perballemi, gjithsesi shpresoj qe te fitoje Interi”.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.