Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

991 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Zanetti: “Nuk e dini se cili eshte projekti i Suning per Interin? Jua them une.”

Zanetti: “Nuk e dini se cili eshte projekti i Suning per Interin? Jua them une.”
Inter Club Staff

“Ka pasur nje emocion te madh dje te transmetuar nga publiku, por edhe kte mengjes po shikojme shume femije.”

“Sinqerisht ishte nje detyre, nje gjest pergjegjesie te qenit ketu dhe per te inaguruar kete strukture. Jemi shume te lumtur.”

Keshtu eshte shprehur Javier Zanetti sot ne nje ceremoni ne inagurimin e nje strukture te re per komunitetin te dhuruar nga Suning.

Por kapiteni legjendar i Interit ka vazhduar:

“Iniciative e Inter Forever? Prej shume vitesh Toldo dhe te tjere kane dashur te ndertojne nje skuader me yjet e se shkuares por edhe me njerez qe kane veshur te pakten nje here ne te kaluaren bluzen e Interit. Jemi shume te lumtur te gjithe qe ribashkohemi keshtu.”

“Goli im dje si ato golat e nje here e nje kohe? Po, eshte e vertete, dje me ne fund shenova perseri.”

“Gjeja me e rendesishme eshte qe njerezit u kenaqen shume, kur bashkojme forcat gjithcka eshte e mundur.”

“Pastaj kur shikon kaq shume dashuri drejt Interi, si te mos te te behet qefi?”

“Cili eshte plani i Suning tek Interi? Jua them une. Suning deshiron te beje pafundesisht gjera per te bere Interin nje nga klubet me te rendesishme ne planet. Po tentojne te ndertojne nje baze solide per shume projekte sociale dhe sportive, vetem keshtu klubi mund te rritet.”

Keto kane qene fjalet e Javier Zanettit ne prag te eventit “Nje gol per tu rinisur” per mikrofonat e RMC Sport.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.