Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

297 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Zanetti fton Interistat te anetarsohen ne sezonin e ri: Kapiteni i shkruan tifozeve nje leter.

Zanetti fton Interistat te anetarsohen ne sezonin e ri: Kapiteni i shkruan tifozeve nje leter.
Inter Club Staff

Perpara ndeshjes se javes se kaluar ndaj Udineses, tifozet zikalter kane gjetur ne stolat e Meazzes nga nje broshure me detajet e abonimeve te sezonit te ri. Keshu Interi ka rreth nje jave qe ka filluar fushaten e abonimeve per sezonin e ri qe eshte ne dere. Zv. Presidenti i Interit, i cili vetem para pak ditesh ka rinovuar perjete me Interin i ka shkruar nje leter te gjithe tifozeve zikalter duke i ftuar te abonohen e te mbeshtesin Interin. Ja letra e kapitenit:

«I dashur Interist, sa here qe une hy ne San Siro eshte e njejta ndjesi: me duket sikur perjetoj te gjithe karrieren time nga e para. Cdo here keshtu. Te gjitha ndeshjet, te gjitha fitoret, te gjitha betejat. Trofete e shumta te fituara sebashku. Historia ime si futbollist eshte e lidhur ngushte me kete stadium dhe me tifozet zikalter. Tifoze qe me kane hyre ne shpirt, duke me bere Interist edhe ne zemer, brenda. Eshte e veshtire te gjej fjalet e duhura per te pershkruar emocionin, krenarine, privilegjin e te qenit pjese e nje klubi unik sic eshte edhe Interi yne. Por e di qe ti si nje tifoz Interist mund te me kuptosh. E di qe ke festuar po aq sa kam festuar une, ke luftuar sic kam luftuar une, je gezuar po aq sa jam gezuar edhe une. Ne kete stadium kemi shkruar historine. Tani eshte koha te shkruajme te ardhmen. Sebashku. Si Interista qe jemi perbrenda. Abonohu edhe ti ne sezonin e ri per te perjetuar nje sezon te mrekullueshem! Te pres, Javeri.»

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.