Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

110 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

“Zanetti i Ri”: Kater lojtare ne liste

“Zanetti i Ri”: Kater lojtare ne liste
Xhorxh Gellci

Javier Zanetti do te vare kepucet apo do ta veshe bluzen e Inter-it edhe nje sezon tjeter? Ne pritje te vendimit te tij, zikalterit po kerkojne pasardhesin e denje per te. Ne rolin e tij jane 4 emra ne bllokun e Branca-s dhe Ausilio-s:

I pari eshte Sebastian jung, 22 vjecari gjerman ne prag te skadences se kontrates se tij me Eintrancht-in e Frankfurtit.

I dyte ne te njejten situate me te parin eshte Martin Montoya: 21 vjecarin spanjoll eshte ne fund te kontrates se tij, por prioritet per te eshte te qendroje te Barcelona, pavaresisht se nuk mund te siguroje nje post te titullar te Barelona.

I treti eshte Sime Vrsaljko, 21 vjecari kroat i Dinamos se Zagrebit prej kohesh ne radarin e Inter-it: marreveshja Kovacic ne janar ka krijuar nje raport te mire midis dy klubeve dhe zikaltrit vazhdojne te monitorojne situaten.

I katerti dhe i fundit ne list: Gino Peruzzi, 20 vjecari argjentinas (me pashaporte italiane) i Velez Sarsfield, gjithashtu eshte sponsorizuar edhe nga Zanetti per nje zevendues te mundshem te tij tek Inter-i.

Kater lojtare ne liste per nje post: ne veren e ardhshme do te shikojme kush do te zgjidhet.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.