Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

520 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Zanetti: “Icardi i lumtur per te qendruar, nuk ka probleme. Real Madrid? I refuzova sepse…”

Zanetti: “Icardi i lumtur per te qendruar, nuk ka probleme. Real Madrid? I refuzova sepse…”
Bujar Berishaj

Anetar i skuadres se opinionisteve te Mediaset per Boterorin Rusia 2018, Javier Zanetti ka folur rreth disa temave te ndryshme.

Legjenda zikalter e ka nisur duke folur per Argjentinen e tij: “Ka pritshmeri te madhe dhe entuziazem. Shpresojme te arrijme deri ne fund. Do te jete e veshtire per te fituar Boterorin por nuk i dihet kurre”.

ICARDI-HIGUAIN – “Jam ketu per te folur per Boterorin, jo per Interin… Me vjen keq qe Mauro nuk do te jete ne Rusi sepse e meritonte. Mauro eshte i lumtur ne Milano dhe ne jemi te lumtur me te”.

ROLI I ICARDIT – “Shume i rendesishem. Eshte kapiteni jone. Nuk ka asnje problem, duam qe te qendrojme dhe edhe ai eshte i lumtur per te qendruar ne Milano”.

Ne fund Zanetti ka folur edhe per besnikerin e tij ndaj Interit edhe pse ka pasur mundesine per te luajtur ne shume skuadra te medha.

“Jane zgjedhje te rendesishme. Kam zgjedhur te qendroj te Interi edhe kam mundur te shkoj te Real Madrid. Por doja te qendroja per te fituar me kete fanelle”.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.