Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 4, 2022

Scroll to top

Top

779 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Zanetti: “Kam folur me Mazzarrin. Samuel, Palacio, Milito…”

Zanetti: “Kam folur me Mazzarrin. Samuel, Palacio, Milito…”
Xhorxh Gellci

Javier Zanetti flet per gjithcka. Kapiteni zikalter ne keto dite eshte ne Argjentine dhe po rekuperohet nga demtimi qe i ka ndodhur ne fund te prillit. Do i bashkohet skuadres ne Amerike, per turneun qe do te zhvillohet ne ditet e para te gushtit. Rikuperimi po ecen mire: “Po po, shkon mire – shpjegon Zanetti – Kane kaluar dy muaj nga operacioni, po ndjek programin qe te kthehem. Mendoj qe rekuperimi do te zgjate gjashte muaj, por tani dua te rekuperoj mire sepse vetem kjo me intereson, pa menduar kur do te kthehem ne fushe.

Ne pankine, kur u demtua ne Palermo, ishte Andrea Stramaccioni. Tani eshte Walter Mazzarri: “Mazzarri sjell eksperiencen e tij, eshte nje trainer shume i afte, qe punon shume. Kampionati i shkuar per ne nuk ka qene pozitiv dhe duam te japim nje pergjigje. Kam folur me Mazzarrin? Po, kam folur me te ne telefon dhe i ka idete e qarte.

Nje nga problemet me te medha te sezonit te shkuar kane qene demtimet. Cila ka qene mungesa qe ka peshuar me shume? “Mendoj qe Samuel ka qene themelor per ne. Mungesa e tij, per faj te demtimit, eshte ndjere mjaft. Por ka edhe gjera pozitive, dhe mes tyre vendos Rodrigo Palacio. Pas demtimit te Militos, ka bere shkelqyeshem. Ka ardhur nga Genoa si te mos ishte askush, dhe eshte integruar ne menyre perfekte, dhe karakteristikat e tij na hyjne shume ne pune.”

Shume argjentinas ne Itali, i fundit i ardhur eshte Carlos Tevez: “Tevez eshte nje blerje e madhe per Juven, dhe per futbollin italian.” Mbi kombetaren argjentinase thote: “Mendoj se Sabella (traineri) i ka idete e qarta, grupi po ben shume mire. Ai kupton nga futbolli, mungon nje vit per Boterorin dhe do te punoje per te shkuar sa me mire ne kete kompeticion. Une dua te kthehem ta mbyll karrieren ne menyren me te mire te mundshme, nese do te kisha mundesi ta vishja bluzen e kombetares do isha i lumtur. Messi? Leo eshte i madh, e di mire qe Boterori eshte nje mundesi e arte dhe ne argjentinasit besojme tek ai, kemi nderin ta kemi ne skuader.

Ndersa kombetarja italiane eshte rinovuar: “Po, Italia ka ndryshuar stil dhe menyre te luajturi dhe po ben mire. E shoh mire si skuader, po rritet si grup dhe duhet te punoje akoma, por mund te kete sukses. Mbyllje e dedikuar per Banfield: “Kam thene gjithmone qe do e mbyll karrieren tek Inter por kam kujtime te bukura nga Banfield dhe mendoj qe Almeyda eshte perfekt.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.