Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

1,474 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Zanetti: rekordet njeri pas tjetrit. Eshte 40 vjecari i trembedhjete ne Serine A, por…

Zanetti: rekordet njeri pas tjetrit. Eshte 40 vjecari i trembedhjete ne Serine A, por…
Xhorxh Gellci

Te shtune ne mbremje pas fitores me Livornon dhe rifutjen e tij ne fushe, kapiteni zikalter Javier Zanetti ka festuar ne restorantin e tij ne Milano, Botinero, faktin qe eshte bere lojtari i 13-te 40 vjecar qe ka luajtur ne Serine A.

Pra, nje tjeter rekord per Pupin, por nuk mbaron ketu. Lojtari me i vjeter qe ka luajtur ndonjehere ne Serine A eshte Ballota, ish portieri i Interit, qe ka shkuar deri 44 vjet. Por duke marre parasysh vetem lojtaret ne levizje (perjashtohen portieret), vetem 4 lojtare jane para kapitenit: Piola, Maldini, Vierchowod dhe Costacurta. Ky i fundit eshte lojtari “i levizshem” me i vjeter ne Serine A, me ndeshjen e fundit te luajtur ne moshen 41 vjec e 25 dite. Per te thyer kete rekord, Zanetti duhet te luaje edhe vitin e ardhshem, nje hipoteze qe cdo dite e me shume behet me konkrete.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.