Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | November 12, 2019

Scroll to top

Top

784 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Zanetti: “Te veshtira te gjitha ndeshjet. Pocho nje lojtar i madh. Nese do te vinte dikush…”

Zanetti: “Te veshtira te gjitha ndeshjet. Pocho nje lojtar i madh. Nese do te vinte dikush…”
Ardi Deda

Pas shortit te Europa League, zevendes presidenti i zikalterve Javier Zanetti ka folur ne SportMediaset. Ja fjalet e tij edhe per merkaton, me Pocho ne shenjester: “Te gjitha ndeshjet jane te veshtira, por skuadra ka treguar qe ka bere mire ne dy ndeshjet paraeleminatore, shpresojme qe te vazhdojme keshtu. Po behet nje pune shume e mire. Objektivi eshte te arrijme sa me lart te jete e mundur ne te gjitha kompeticionet ku marim pjese. Grupi eshte i forte dhe i bashkuar, pervec se i ri. Shpresojme te vazhdojme ne kete rruge. Lavezzi? Eshte nje futbollist i madh, por me merkaton meret Ausilio, qe ka bere nje pune shume te mire. Mungon pak dite nga mbyllja e merkatos dhe skuadra duhet te perqendrohet ne ndeshjen kunder Torinos, qe do te jete e veshtire. Mund te ndihmoni per ardhjen e Pocho? Une nuk kam folur me te. Me merkaton, sic thashe, meret Ausilio. Nese do te me kerkonin dicka, atehere mund te jap nje ndihme, por tani te perqendrohemi ne ate qe kemi ne shtepi. Piero ka bere nje pune shume te mire, nese do te vinte dikush tjeter do te ishim te gjithe te kenaqur. Ne te kundert duhet te perqendrohemi ne ate qe kemi dhe te vazhdojme te punojme ne kete menyre. Por skuadra tashme eshte kompetitive. Mazzarri? Eshte gjithmone i njejti, shume i karikuar”.

 

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.