Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

723 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Zanetti viziton InterWall dhe deklaron: “Historia nuk mbulohet dot me boje. Ata nuk jane tifoze, por…”

Zanetti viziton InterWall dhe deklaron: “Historia nuk mbulohet dot me boje. Ata nuk jane tifoze, por…”
Inter Club Staff

Me rastin e prezantimit te Interwall, muralit ne Via Borsieri ne Milani i dedikuar klubit zikalter per historine 110 vjecare te saj, Javier Zanetti ka folur sot ne mikrofonat e Premium Sport. 

Legjenda e Interit ka denuar rende veprimet e tifozeve te milanit qe e kane vandalizuar kete objekt te bukur.

Ja fjalet e zv. Presidentit te Interit sot:

“Ky murales do te mbetet gjithmone nje veper shume e bukur.”

“Mbi te eshte bere nje veper vandale nga persona qe nuk mund ti quaj dot tifoz.”

“Mbetet nje morales i mrekullueshem ku brenda eshte ADN e Interit gje kjo qe eshte me e rendesishme se te tjerat.”

“Historia nuk fshihet dot me boje…” – ka theksuar Javier.

Image result for interwall milano

Por Zanetti ka folur edhe per objektivin sezonal te Interit, Champions.

Kapiteni legjendar vazhdon:

“Champions? Ka shume iniciativa keto dite per te kujtuar historine e lavdishme te ketij klubi qe ka pasur gjithmone kampione ne te kaluaren por edhe tani. I vetmi mendim i yni eshte te perfundojme kampionatin mire dhe te kapim objektivin Champions.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.