Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 4, 2022

Scroll to top

Top

519 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Zanetti:”Koret raciste nuk i kam degjuar, te tjeret nuk thone asgje. Per kampionatin…

Zanetti:”Koret raciste nuk i kam degjuar, te tjeret nuk thone asgje. Per kampionatin…
Donald Elmazi

Gjate prezantimit te Vogue Fashion Night, nje nga protagonistet e mbremjes ishte edhe kapiteni i Interit Javier Zanetti.

RIKTHIMI- Ne futje Pupi ka siguruar te pranishmit mbi kohet e rekuperimit nga demtimi i tij:”Rekuperimi shkon shume mire, tani do te rrisim ritmin e punes, cdo gje ecen sipas programit”. Mund te jete Bologna-Inter ne 24 nentor ndeshja e futjes se tij. “Nuk e di. Une shpresoj qe te jem mire, me pas nuk ka rendesi se kur do te futem. Fusha me mungon shume, mbi te gjitha per nje si une qe eshte mesuar gjtihmone te vrapoje. Po bej gjtihcka per tu rikthyer”.

PROJEKTI- Mbi optimizmin e nisjes se kampionatit nga zikalterit ka shtuar:” Projekti ka nisur mire. Jam shume i lumtur per menyren se si po ecin gjerat, mbi te gjitha per mister Mazzarrin qe ka marre persiper nej detyre jo te thjeshte. Jam shume i lumtur per shoket e mi qe po bejne nje sforco shume te padhe per tu rikthyer ne nivelet e larta. E dija qe misteri ishte i mire, per filozofine e tij te perkushtuar ndaj punes, qe ka dashur qe ne fillim te na trasmetoje idete e tij qe ne fund te luftojme per dicka te rendesishme”.

ENDE HERET- Me kembe ne toke per sa i perket temes kampionat? “Eshte heret per te folur sepse kane kaluar vetem 3 ndeshje, fakti qe e thote Conte me vjen mire, e rendesishme do jete per te thene fjalen tone ne fund te kampionatit”.

NE DHE TE TJERET- Ne lidhje me mbylljen e Curva Nord per kore raciste Il Capitano nenvizon:”Sinqerisht nuk kam degjuar asnje buu racist, por pranojme vendimin e gjykatesit sportiv dhe ecim perpara. Nuk eshte hera e pare. Edhe ne vende te tjera ndodhin dhe nuk thone asgje. Shohim perpara”.

TRATATIVA- Ceshtja e fundit, pyetja e pamunguar per tratativen Thohir-Moratti:”Presidenti po kerkon te beje me te miren per kete familje te madhe. Ai na ka shume per zemer dhe do vazhdoje te jete akoma me edhe pse do i duhej te shese shoqerine. Ekziston nje tratative ne zhvillim qe po mundohet ta mbylle ne menyren me te mire”.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.