Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

567 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Zaniolo: “Tani te marrim skudeton! Nuk heqim dore kurre, mund te isha te Juve por…”

Zaniolo: “Tani te marrim skudeton! Nuk heqim dore kurre, mund te isha te Juve por…”
Bujar Berishaj

Njeriu i ndeshjes ne gjysme-finalen e sotme mes Inter Primavera dhe Juventus Primavera, Nicolo Zaniolo ka folur per SportItalia duke komentuar ndeshjen e sotme:

“Nuk dua te flas per golin, dua te flas per paraqitjen e skuadres. Kjo eshte ajo qe ka rendesi. KEmi punuar per kete dhe tani te shkojme te marrim skudeton”.

“Nuk heqim dore ne asnje moment, kjo eshte ajo qe eshte vullneti i trajnerit dhe sot e kemi bere. Fiorentina ka treguar qe eshte skuader e mire por te tille jemi edhe ne, do te fitoj me i miri”, ka thene Zaniolo i pyetur per finalen e kampionatit.

Per mikrofonat e Rai Sport pastaj ai ka shtuar:

“Nje gol shume i rendesishem, jam shume i lumtur per rezultatin por nuk perfundon ketu. E kuptova qe do te shenoja menjehere sapo u hodha per topin”.

Image may contain: 6 people, people playing sports and outdoor

Ne fund ai ka zbuluar edhe nje prapaskene merkatoje, qe nese do te shkonte ndryshe nga ashtu si ka shkuar atehere Zaniolo sot do te ishte kundershtar i Interit e jo njeriu i ndeshjes:

“Mund te shkoja te Juve, por tani ka rendesi vetem Interi. Preferoj te bej trekuartistin, por jam mire edhe si mezzala. Babai me jep keshilla cdo dite”.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.