Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | February 20, 2020

Scroll to top

Top

958 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Zazzaroni hedh hije dyshimi: “A jemi te sigurt qe kalimi i Icardit tek PSG nuk eshte totalisht i pilotuar?”

Zazzaroni hedh hije dyshimi: “A jemi te sigurt qe kalimi i Icardit tek PSG nuk eshte totalisht i pilotuar?”
Inter Club Staff

Mauro Icardi vazhdon qe te beje te flitet ne Itali per sa i perket kalimit te tij tek Paris Saint Germain. 

Ai kaloi ne nje huazim me te drejte blerje tek skuadra pariziene ne oret e fundit te fotofinishit te merkatos.

Por gazetari i njohur italian, Fabio Ravezzani ka hedhur hije te forta dyshimi se ky transferim ka qene i pilotuar.

Sipas tij, e gjitha mund te kete ndodhur per shkak te ndikimit te Massimo Morattit per shkak te afrimitetit qe ish-presidenti legjendar i Interit ka me ish-kapitenin Icardi.

Ja cfare ka shkruar ai sot: “Une kam nje dyshim shume te madh qe me vjen dhe rrotullohet ne mendje.”

“Moratti eshte nje mik shume i madh i Mauro Icardit dhe Wanda Nares. Leonardo eshte gjithashtu nje mik shume i madh i Morattit.”

“A jemi te bindur se prapa ketij transferimi (momental ne huazim) te argjentinasit tek PSG nuk eshte dora e ish-presidentit? Gjithcka duket totalisht e pilotuar”.

“Une kam nje ide, nje bindje timen. Pastaj nese nuk eshte keshtu, vetem koha do e tregoje. Por ai mund te kete qene pikerisht ndihma me e madhe e Icardit ne kete mesele qe ai vete krijioi.”

Kujtojme qe Fabio Ravezzani eshte drejtori i Telelombardia. Sipas tij, ka qene pikerisht Moratti qe e ka shtyre Icardin te pranoje Francen si destinacion. Por e ardhmja e ish-kapitenit zikalter nuk eshte aspak e qarte ne kete moment.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.