Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | November 28, 2020

Scroll to top

Top

1,070 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

FcIN zbulon – Ka qene Branca qe ka propozuar Guarin tek Anzhi

FcIN zbulon – Ka qene Branca qe ka propozuar Guarin tek Anzhi
Xhorxh Gellci

Interi ka nevoje per nje shitje te rendesishme qe ta vendose ne levizje merkaton ne hyrje. Nuk eshte me dicka e paditur, perkundrazi, eshte bere si tradite ne tre sesionet e fundit te merkatos. Kete vit, emri i te sakrifikuarit eshte Fredy Guarin. Ne kete drejtim, dy jave me pare eshte regjistruar nje oferte prej 20 milion nga ana e Tottenham, e refuzuar, dhe nje takim i Brancas me drejtuesit e Anzhi.

FcInterNews ka hetuar mbi takimin mes te derguarve nga Rusia dhe Marco Branca dhe ka zbuluar dicka komplet ndryshe nga cfare eshte treguar deri tani nga organet e informacionit. Mbi te gjitha, Anzhi nuk gjendej ne Itali per kolumbianin, por po studionte nje goditje ne mesfushe, per momentin top-sekret, por qe nuk kishte te bente me lojtare zikalter. Ne takimin me Interin, i ndodhur edhe per shkak te marredhenieve te mira midis dy shoqerive pas tratatives Eto’o, drejtori i zones teknike zikalter, Marco Branca, ka provuar te propozoje Guarin pikerisht tek Anzhi. Por ruset, nga ana e tyre jane treguar te ftohte mbi lojtarin, qe nuk hyn ne planet e skuadres ruse. Nga ajo pike, ka ardhur edhe komunikimi zyrtar se ata nuk kane bere asnje oferte per Guarin.

Tjeter argument qe mendohej se kane diskutuar Inter dhe Anzhi ka qene edhe portieri Samir Handanovic. Sipas asaj qe shkruan FcInterNews.com, portieri slloven nuk ka hyre asnjehere ne ndonje diskutim mes dy paleve. Pra, per Handanovic nuk ekziston asnje piste ruse, aq me pak nje oferte prej 30 milion, dicka te cilen edhe Moratti e ka pergenjeshtruar disa here.

Por edhe pas ketij takimi, kuptohet lehtesisht deshira e Interit per te shitur Fredy Guarin ne emer te te ardhurave per ti shpenzuar ne merkato. Pas terheqjes te Tottenham, qe ka marre Paulinhon, shitja i Guarin tek nje skuader tjeter, duket shume i veshtire, sidomos me shifrat e kerkuara nga Interi, i cili ka refuzuar 20 milion me pare. Branca po studion interesimet e ndryshme dhe po mundohet te permbushe shitjen, per te filluar ndjekjen per Nainggolan, objektivi numer 1 per mesfushen. Megjithate, jane te rendesishme edhe deklaratat e Guarin, i cili ka bere te ditur se do te qendroje me zikalterit, dhe ne rast shitjeje, do i jepte pergjigje pozitive vetem nje klubi te madh. Dhe nderkohe mesfusha e Interit qendron e bllokuar…

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.