Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

685 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

ZBULIM FCIN1908 – Isla kerkon akoma shitjen tek Interi. Dhe Zuniga…

ZBULIM FCIN1908 – Isla kerkon akoma shitjen tek Interi. Dhe Zuniga…
Xhorxh Gellci

Qe tratativa per Isla-n nuk kishte mbaruar perfundimisht, ndjehej ne ajer, pavaresisht hapave mbrapa dhe pergenjeshtrimeve te rastit. Tratativa mes Inter dhe Juventus qendron akoma ne kembe dhe eshte e lidhur drejtperdrejt me transferimin e Zuniges tek Juventus.

Gazetaret e FcInter1908.it kane kontaktuar nje burim shume te afert me te dyja tratativat, qe ka sqaruar gjendjen e tyre aktuale. Per sa i takon lojtarit te krahut kolumbian, ka nje te re shume te rendesishme: hapja e De Laurentiis ne drejtim te bardhezinjve. Ndryshe nga e shkuara, presidenti i kalter duket me pak i vendosur te mbaje kolumbianin dhe i ka urdheruar njerezit e tij te merkatos te nisin tratativen ne aksin Napoli-Torino. Duket sikur ne marreveshje mund te futet dhe nje lojtar i skuadres te Conte, por emri nuk behet akoma i ditur.

Persa i perket Isla, ne ndryshim me ate qe kishte dale keto dite, lojtari kilen shpreson akoma te veshe ngjyrat zikalter dhe ka vazhduar te shtyje ne kete drejtim. Ky eshte viti qe vjen perpara Boterorit dhe per te do te jete themelore te gjeje vazhdimesi. Antonio Conte eshte lajmeruar dhe njeh deshiren e lojtarit. Pra si perfundim, tratativa Isla-Inter nuk ka pesuar asnjehere mbyllje definitive dhe me vajtjen e Zuniga ne Torino, kete rradhe mund te jete ne rrugen e duhur.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.