Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 4, 2022

Scroll to top

Top

1,358 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Zbulohen shifrat: Ja sa do te kushtoje Lautaro Martines dhe si do te ndahen pagesat. Me Icardin…

Zbulohen shifrat:  Ja sa do te kushtoje Lautaro Martines dhe si do te ndahen pagesat. Me Icardin…
Inter Club Staff

Direkt nga Argjentina zbulohen detajet se sa do te kushtoje ne ralitet Lautaro Martinez dhe detajet e pageses: jo i gjithe fitimi do i shkoje Racing Avelleneda.

Vazhdojne konfirmimet dite pas dite per te ardhmen e Lautaro Martinez: sulmuesi i klasit 1997 i cili sezonin e ardhshem do te veshe fanellen e Interit, ashtu si eshte konfirmuar nga ai vete, nga agjenti i tij por edhe presidenti i Racing Avellenada me shume se nje here.

Sipas asaj qe tregon RacingdeAlma ne Argjentine, edhe Racing edhe lojtari kane nenshkruar dokumentat tashme sebashku me Interin.

Per sulmuesin ka nje kontrate pese vjecare me klubin zikalter.

Por bashke me kohezgjatjen e saj, jane zbuluar edhe te gjitha shifrat e operacionit.

Image result for lautaro martinez argentina espana

Interi do te paguaje ne qershor plot 38 milione dollare, qe jane rreth 30 milione euro.

Rreth 17 milione nga kjo shifer do te perfundoje tek kasat e Racing Avallaneda, 10% do i marre klubi i Atletico Liniers dhe nje 15% do te shkoje tek lojtari, AFA, agjentet dhe komisionet.

Gjysma e shifres do te paguhet me ane te bankes, ndersa gjysma tjeter do te paguhet ne baze te bonuseve qe do te kape lojtari deri ne vitin 2019 dhe qe jane disa.

Interi eshte ekstremisht e limtur qe do te kete nje dyshe sulmuesesh si Mauro Icardi dhe El Toro.

Martinez do te krijonte hapsira per kapitenin e Interit dike ja bere jeten me te lehte Icardit, e mbyll shkrimin e saj RacingdeAlma.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.