Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

805 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Inter, zbulohet formula e transferimit te Joao Mario te Sporting: “E pabesueshme por Interi do te paguaje plot…”

Inter, zbulohet formula e transferimit te Joao Mario te Sporting: “E pabesueshme por Interi do te paguaje plot…”
Inter Club Staff

Me sa duket jemi ne detajet e fundit: eshte mbyllur gjithcka per rikthimin e Joao Mario ne shtepi (Portugali).

Lojtari do te veshe perseri bluzen e Sporting Lisbona, klub me te cilin u be i njohur ne te gjithe Europen dhe me pas u grumbullua edhe nga Portugalia ne Europianin e fituar.

Edhe Sky Sport ka konfirmuar pak me pare rikthimin tek Leoes te mesfushorit portugez, i cili eshte ndjekur me kujdes edhe nga Torino ne keto ore.

Por eshte e pabesueshme nderkohe qe klubi qe do e paguaje me shume kete huazim eshte pikerisht… Interi.

Zikalterit me sa duket do te paguajne 2/3 e rroges se Joao Mario, pra nga 2,7 milione euro ne total qe merr ai ne sezon

TELEFONATA – “Gjate nates ne Itali, ka pasur nje conference call ndermjet paleve dhe ka ardhur edhe verdikti final.”

“Joao Mario eshte rikthyer ne shtepi me ne fund, te Sporting Lisbona. Kjo eshte marre vesh qe ne oret e vona por sot eshte kthyer gjithcka ne realitet.”

“Interi do e huazoje pa te drejte blerje lojtarin portugez te lindur ne 1993 dhe nderkohe, ai do te tentoje qe te meritoje nje konfirmim te portugezet.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.