Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | December 4, 2020

Scroll to top

Top

410 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Zbulohet kerkesa e Steven Zhang per Antonio Conte: “Ja objektivi qe i ka vene tranjerit pronari i Interit.”

Zbulohet kerkesa e Steven Zhang per Antonio Conte: “Ja objektivi qe i ka vene tranjerit pronari i Interit.”
Inter Club Staff

Interi dhe Antonio Conte po afrohen me sfiden e pare pas rifillimit te futbollit ne Itali, ate ndaj Napolit ne San Paolo.

Tekniku zikalter – ashtu si nenvizon La Gazzetta dello Sport – i ka gati lojtaret e besueshem per kete ndeshje.

De Vrij dhe Skriniar ne mbrojtje, Handanovic ne porte, Brozovic dhe Barella ne mesfushe e Lukaku me Lautaron ne sulm.

Te gjithe ata i kane kaluar 2000 minutat ne kete sezon, nje tregues se si jane te gjithe pika referimi tek Interi.

Me i miri eshte Lukaku me 2904 minuta te luajtura, perpara Skriniar dhe Brozovic me te du soper 2700 minutavem ndersa TOP 7 e mbyllin Handanovic me 2700 minuta, De Vrij me 2634 minuta, Lautaro me 2437 minuta dhe Barella me 2036 minuta.

Por tashme e gjithe vemendja eshte e Kupa e Italise sepse Steven Zhang ne nje menyre apo ne nje tjeter, Contes ja ka bere me dije se deshiron nga ai nje trofe sa me shpejt.

Detyra eshte shume e veshtire duke pare se gjithcka nis me nje disavantazh prej nje goli pas ndeshjes se pare, por nuk eshte aspak e pamundur sepse jane 90 minuta per tu luajtur.

Do te duhet nje Inter me i vendosur. Mbase do te duhet i njejti Inter qe e nisi me 6 fitore radhazi kampionatin.

Conte eshte nje mjeshter i nisjeve, dhe mund te jape edhe mesim per kete gje. Tashme eshte koha qe te kenaqet Steven Zhang pasi ka investuar aq shume tek ky Inter. Nje trofe do e shtynte ate ndoshta te bente edhe ndonje cemnduri ne merkato.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.