Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 4, 2022

Scroll to top

Top

381 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Zbulohet oferta e Barcelones per Skriniar: ja shifrat dhe motivi kryesor qe Interi e refuzoi

Zbulohet oferta e Barcelones per Skriniar: ja shifrat dhe motivi kryesor qe Interi e refuzoi
Inter Club Staff

Lautaro Martinez nuk eshte i vetmi lojtar i Interit ne shenjester te Barcelones: ne diten e djeshme, Mundo Deportivo ka treguar se katalanasit jane interesuar edhe per nje lojtar tjeter zikalter.

Sipas tyre, interesi i Barcelones eshte kthyer edhe tek Milan Skriniar, lojtar per te cilin do te benin edhe nje sakfirice te madhe si Samuel Umtiti.

Por ne Itali sot kane treguar se si emri i francezit nuk i ka ngrohur aspak drejtuesit e Interit ne momentin qe kane degjuar propozimin e Barcelones.

“Barcelona duket e interesuar per lojtaret me te mire te Interit. Natyrisht ato jane nje nga skuadrat me te forta ne bote dhe po tentojne qe te mbeten te tille, por kane vendosur qe te trokasin ne nje dere ku kane perballe Beppe Marotten qe njihet gjeresisht se eshte nje ‘kocke e forte’ e merkatos.”

“Gjithesesi, pertej se sa faktike jane gjerat sot (Barcelona ka edhe probleme ekonomike dhe duket e veshtire qe te arrije te binde Interin me dy operacione kaq te medha brenda nje merkatoje).”

“Duhet kujtuar se si Umtiti eshte nje lojtar qe gjuan me kemben e majte dhe se Interi ne krahun e majte te qendres se mbrojtes deshiron qe te vleresoje sa me shume Bastonin (qe ndiqet nga Guardiola gjithashtu).”

“Maksimumi qe do te bente Interi, eshte qe ti shtoje mbrojtjes nje element me eksperience, tipi Vertonghen, qe te alternohej me Bastonin qe do te ishte gjithesesi titullari.”

“Nje profil tjeter eshte pastaj Kumbulla, lojtar qe flitet se Marotta e ka mbyllur marreveshjen me lojtarin.”

“Pikerisht per keto arsye, Interi nuk do te donte qe te prekte mbrojtjen e saj qe e ka nje nga repartet me te konsoliduara.”

“Pastaj, oferta e Barcelones prej 20 milione eurosh plus Umtiti, nuk eshte se ka ngrohur aspak zemrat zikalter per nje lojtar si Skriniar qe vleresohet shume me shume se aq.”

“Skriniar sezonin e shkuar vleresohej me te pakten 100 milione euro, dhe per te u refuzua edhe nje oferte shume e rendesishme nga Real Madrid.”

“Por qe pas renies se pandemise, vlera e tij flitet se ka rene me rreth 20%, por perseri, ky vleresim nuk afrohet aspak me oferten e ulet te Barcelones.”

“Klubi katalanas kujton se mund te bleje cdo lojtar ne bote duke perdorur karten “eja te luash me Messin”, por harron qe lojtaret duhen paguar me cash me pare dhe pastaj te ftohen te luajne me Messin.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.