Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

424 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Zbulohet prapaskena e madhe e merkatos: “Inter-Ndombele deshtoi sepse Conte i tha jo nje…”

Zbulohet prapaskena e madhe e merkatos: “Inter-Ndombele deshtoi sepse Conte i tha jo nje…”
Inter Club Staff

Ne javet e kaluara e kemi treguar disa here interesin e Interit per Tangyu Ndombele, mesfushorin e Tottenham.

Nje interes qe ka qene konkret, ashtu si e ka treguar edhe Fabrizio Romano per calciomercato.com diten e djeshme.

Por kjo marreveshje me vone nuk eshte konkretizuar dhe me sa duket fajtoret per kete ka qene pikerisht… Tottenham Hotspurs dhe Antonio Conte.

Nga njera ane ka qene kerkesa e larte e londinezeve per francezin, plot 60 milione euro, por nga ana tjeter ka qene edhe nje deshire e Contes qe i dha fund tratatives.

Po flasim per ardhjen e Arturo Vidal tek Interi, emri i pare ne listen e tranjerit zikalter dhe ai qe preferohej ndaj te gjitheve per te perforcuar mesfushen.

“Interi eshte terhequr nga Ndombele dhe nuk do e pranoje ate cmim as ne janar, por nuk do te pranoje te jape ne kembim as Skriniar.”

“Kjo sepse Ndombele nuk eshte me nje objektiv i Interit ne kete moment dhe emri i tij nuk ka qene ne qender te diskutimeve te fundit ndermjet dy klubeve.”

“Tungay nga ana e tij ka gjetur gjuhen me Mourinhon dhe ka folluar te luaje me shume. Por Interi e ka pasur vertete ne dore lojtarin, por vendosi te mos hidhej ne sulm per te sepse u preferua Vidal e ka qene pikerisht ideja dhe deshira e Contes kjo.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.