Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | August 5, 2020

Scroll to top

Top

914 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Gazzetta zbulon datajet: “Sensi, ja sa jave do te mungoje italiani i Interit.”

Gazzetta zbulon datajet: “Sensi, ja sa jave do te mungoje italiani i Interit.”
Inter Club Staff

Stefano Sensi kete mengjes i eshte nenshtruar vizitave mjekesore per te kuptuar entitetin e demtimit qe pesoi kunder Juventusit. 

Ne fakt, tifozet e Interit keto dite kane qene shume te shqetesuar rreth gjendjes se Sensit sepse te gjithe e dine rendesine e tij ne skuadren zikalter.

Keshtu, Stefano ka marre pergjigjen e demtimit ne kofshe (nje zgjatje ne kofshen e djathte).

Demtimi qe ka pesuar italiani duhet te pasohet tashme me terapi te menjehershme dhe me pas pas disa ditesh do te merret vesh me siguri sa demtim shqetesues eshte.

Por rekuperimi i tij duke pare problematiken do te kerkoje disa dite me shume se sa rifillimi i Serie A.

Mesfushori do te mungoje me siguri ne ndeshjen ndaj Sassuolos dhe Interi do te mundohet me te gjitha forcat ta rekuperoje per ndeshjen ndaj Dortmund ne San Siro.

Per Conten do te ishte shume e rendesishme ta rekuperonte por askush ne stafin zikalter nuk do te tentoje ta riktheje ne fushe perpara kohe sepse ashtu do te rrezikohej shume.

Ai deri me tani ka qene lojtari me i rendesishem i mesfushes se Interit: pa te skuadra ne nivel mbajtje topi ka dale shume keq ne ndeshjen ndaj Juventusit.

Keshtu, per Sensin 2-3 jave pushim. E sigurt mungesa ndaj Sassuolos dhe ne dyshim ajo ndaj Dortmund ne Champions. Te gjithe shpresojne qe te pakten tek e dyta ai te jete.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.