Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 4, 2022

Scroll to top

Top

2,522 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Zè Turbo: “Mancini trajner i enderrave. Kam zgjedhur Interin sepse…”

Zè Turbo: “Mancini trajner i enderrave. Kam zgjedhur Interin sepse…”
Bujar Berishaj

Ka qene nje nga goditjet e perspektives te Interit ne kete merkato. Ai eshte Jose Correia, i njohur si Ze Turbo, talent i klasit ’96 qe ka ardhur nga Sporting Lisbona. Per te njohur emocionet e tij per transferimin ne zikalter, redeaksia e calcionews24 e ka intervistuar ate ekskluzivisht. Keto jane fjalet e tij:

Atehere Jose, sa i lumtur je?
“Ky eshte fillimi i nje enderre te nje femije qe deshiron te bej pjese ne futbollin profesionist dhe te bej pjese e nje skuadre si Inter eshte sigurisht enderra ime me e madhe.”

Te kane kerkuar klubet tjera pervec Inter?
“Po, agjenti im Paulo Rodrigues me ka paraqitur pese oferta: kemi vleresuar me qetesi dhe kemi analizuar, e dinim qe Inter ishte hipoteza me e mire e mundshme.”

Cili eshte roli yt i preferuar?
“Me pelqen te luaj ne nje pozicion qendror te repartit te avancuar te sulmit, mund te luaj si ne te djathte ashtu edhe ne te majte, pervec rolit klasik 10 (trekuartist).”

Sa mund te jete i rendesishem Mancini per rritjen tende?
“Qe Mancini te jete trajneri im eshte nje enderr, e kam pare gjithmone ne televizion gjate ndeshjeve dhe tani mund ta shoh si trajnerin tim.”

Pika jote e referimit?
“Karakteristikat e mia jane te nje ”turbo”: me pelqejne shume Drogba dhe Eto’o.”

Cila eshte enderra jote?
“Enderra ime edhe te jem i lumtur tek Inter, te mund te luaj dhe te ndihmoj skuadren dhe te shperblej ata qe kane besuar gjithmone ne mua, si familja ime, agjenti im dhe Inter.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.