Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 4, 2022

Scroll to top

Top

1,516 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Zenga: “Enderr e realizuar: do te drejtoj Interin! Trapatoni eshte i vetmi qe…”

Zenga: “Enderr e realizuar: do te drejtoj Interin! Trapatoni eshte i vetmi qe…”
Ardi Deda

Walter Zenga, i cili sot ka ditelindjen, ka folur ne Inter Channel:

Derby – “Milani nuk ka qene i lehte per tu perballur ne vitet kur luaja une? As Interi. Ishin kohe te tjera, kishte vetem tre te huaj ne skuader, dhe takoheshim shpesh ne shoket e skuadres. Sot eshte e veshtire te identifikosh nje lojtar i cili perfaqeson skuadren, ndoshta vetem Zanetti.

Ditelindja – Si ja kam kaluar sot? Sot kam marre nje dite pushim, stervitjen e ka drejtuar stafi im. Edhe ne trajneret kemi te drejten per te pasur nje dite pushim (qesh).

Trapatoni – Eshte i madh si person dhe si trajner, besoj se eshte i vetmi qe ka trajnuar Inter, Juve dhe Milan. Asnjeri nuk e ka fishkellyer. Trapatoni qe trajnon akoma me zgjat dhe mua karrieren (qesh).

Endrra e realizuar – Endrra ime mbetet ajo per te drejtuar Interin. Gjithsesi endrra ime do te realizohet me 8 qershor, do te drejtoj skuadren kunder legjendave te Realit. Une jam trajner dhe tani e kam vendosur qe dua te qendroj ne pankine. Mund te them ne te ardhmen qe kam stervitur Interin nje dite, ne Bernabeu. Dhe gjithmone forca Inter”!

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.
Tags