Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 4, 2022

Scroll to top

Top

765 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Zenga: “Tifoze, ndihmoni Mazzarrin. Champions eshte skudeto e tij. Inter, ndiq Atletikon: Mungon…”

Zenga: “Tifoze, ndihmoni Mazzarrin. Champions eshte skudeto e tij. Inter, ndiq Atletikon: Mungon…”
Inter Club Staff

Jemi ne fillim te sezonit dhe Interi po kalon nje moment te veshtire pas humbjes se shemtuar brenda ne San Siro ndaj Cagliarit. Ai qe ka folur per Interin eshte pikerisht legjenda e portes se Interit Walter Zenga. Ai ka kerkuar nga tifozet mbeshtetje per tranjerin sepse vetem keshtu mund te kapercehet nje situate e tille.

“Si ka mundesi qe tifozet kane shume pak mbeshtetje per Mazzarrin? Eshte e veshtire te kuptohet sepse vitin e shkuar Interi punen e saj e beri sepse nje kampionat me pare ishte klasifikuar e nenta. Kete sezon skudeto e Mazzarrit eshte te arrije Champions Leaguen. Si ish lojtar i Interit nuk do tja lejoja vetes kurre ta kritikoja, sic bejne te tjeret dhe mendoj se humbja me Cagliarion eshte vetem nje aksident qe duhet harruar. Por mendoj se qe nje klub te rikthehet te fitoje duhet te kete sinergji dhe kompaktitet ndermjet pese komponenteve kryesore: Drejtues, skuader, tranjer, shtypi dhe tifozet. Kete tek Interi nuk po e shikoj akoma. Duhet ndjekur shembulli i Atleticos, por ne Itali i duan te gjitha gjerat shume shpejt. Mihaljovic tek Sampdoria po mundohet ta ndjeke kete shembull, por duhet pritur se si do dale Ferrero ne tv pas humbjeve te para. Por pertej kesaj mendoj se Mazzarri duhet mbeshtetur dhe duhet te kete sinergji ndermjet atyre pese komponenteve qe thashe. Nese fiton duartrokitet, nese humbet vershellehet, nuk mund te vazhdohet keshtu perpara. Skuadra, tranjeri dhe tifozet duhet te jene bashke ne humbje dhe fitore.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.
Tags