Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 22, 2020

Scroll to top

Top

520 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Zhang i ka dhene Marottes nje nga detyrat me te veshtira tek Interi

Zhang i ka dhene Marottes nje nga detyrat me te veshtira tek Interi
Inter Club Staff

Steven Zhang me sa duket i ka dhene Beppe Marottes nje nga detyrat me te veshtira keto kohe tek Interi. 

Kjo sepse nje kontribut shume te rendesishem per merkaton e Interit duhet ta jape shitja e lojtareve qe Interi ka ne pronesi.

Sipas Corriere dello Sport, pikerisht kjo do te jete detyra e veshtire e Beppe Marottes, sepse ai do duhet te gjeje nga nje sistemim per te gjithe ata lojtare qe jane aktualisht te huazuar dhe qe nuk bejne pjese ne planet e Interit per te ardhmen.

Klubi zikalter nga ana e tij duhet qe te vete financohet ne keto kohera te pandemise ku cmimet e lojtareve do te bien akoma me shume dhe financimi eshte bere shume i veshtire.

Keshtu, kujt mund ti takoje detyra me e veshtire ne keto dite? Natyrisht qe vetem nje njeriu, mbase drejtuesit me te talentuar dhe me eksperience ne Serie A: Beppe Marottes.

“Nje problem i madh per te do te jete Radja Nainggolan sepse ai konsiderohet si problemi me i madh: vlera ne bilanc eshte e madhe, rroga e larte dhe kerkesa shume e vogel.”

“Pastaj eshte Lazaro tek Newcastle qe veshtire se do te qendroje dhe me pas Joao Mario tek Lokomotiv Moska. Te gjithe keta jane me te drejte blerje, por nuk ka siguri per asnjerin.”

Por duke qene se kjo do te jete detyra kryesore e Marottes, te gjithe presin rezultate nga ai sepse kryesisht, gjithcka qe ai merr ne dorezim e kryen me sukses.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.