Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 4, 2022

Scroll to top

Top

407 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

“Zhang i ka dhene urdher Marottes per te ‘djegur’ Juventusin per Tonalin: ja detajet dhe oferta”

“Zhang i ka dhene urdher Marottes per te ‘djegur’ Juventusin per Tonalin: ja detajet dhe oferta”
Inter Club Staff

Inter po leviz ne menyre te rendesishme ne pritje qe te rikthehet ne fushe per shkak te pauzes se forcuar nga situata e pandemise boterore. 

Por gjithesesi ne kete periudhe qe futbolli ka ndalur, drejtuesit zikalter kane menduar jo pak per te ardhmen duke percaktuar edhe strategji per merkaton.

Sipas asaj qe shkruan Sport Mediaset, ne fakt, po flitet per nje klub zikalter gjithmone e me shume aktiv ne merkato me disa emra ne bllokun special te Marottes.

Duket se nje emer nder te tjeret, i pelqen shume edhe presidentit Zhang qe i ka dhene nje ‘urdher’ Marottes per te tejkaluar Juventusin ne garen per te.

Sport Mediaset i referohet investimit per Sandro Tonali, lojtarit te Bresicas per te cilin klubi i tij dhe presidenti Cellino kerkon 40 milione euro.

Qe Suning dhe Zhang i pelqejne shume lojtaret e rinj por edhe ato italian, nuk eshte dicka e re dhe Tonali shihet si goditja perfekte ne kete linje per te tashmen por edhe per te ardhmen.

Mbi lojtarin ashtu si dihet prej kohesh eshte edhe Juventusi, por klubi zikalter duket se ka vene kemben ne gaz ne drejtim te tij.

Qellimi kryesor eshte ai qe te percaktohen qe tani detajet e marreveshjes per te eleminuar cdo kunderlevizje te Juventusit.

Nga ana e tij Tonali ka dhene dakordesine per tu transferuar tek Interi: aty do te gjente shume lojtare qe e presin me krahe hapur si Barella dhe Sensi.

Me pak fjale, Interi po leviz ne menyre te rendesishme per te ardhmen dhe eshte gati te perforcoje skuadren e Antonio Contes ne prag te sezonit te ri.

Po detajet kush jane? Sipas Sport Mediaset, marreveshja mund te mbyllet per rreth 30-35 milione euro dhe me ndonje formule alla-Ausilio ‘do te paguaj’ duke e marre ate ne huazim me detyrim blerje apo me nje shume parash qe paguhet ne fillim dhe parate e tjera pas 1-2 sezonesh. Pak a shume si me Barellen.

Nderkohe rroga e lojtarit do te ishte nje rroge shume me e larte se ajo qe merr akualisht tek Bresica natyrisht sepse shifrat qe merren tek nje klub si Interi as nuk krahasohen me klubin e Cellinos.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.