Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

716 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Zhang Jindong: “Kemi luftuar dhe jemi ne CHL, eshte vetem hapi i pare. Jemi duke punuar qe tani per…”

Zhang Jindong: “Kemi luftuar dhe jemi ne CHL, eshte vetem hapi i pare. Jemi duke punuar qe tani per…”
Bujar Berishaj

Pas kualifikimit ne Champions League ne ndeshjen ndaj Lazios, padroni zikalter Zhang Jindong ka dashur t’i dergoj nje mesazh te gjithe Interit me komplimente per punen e zhvilluar gjate sezonit.

“Dua t’iu uroj per kete arritje! Pas gjashte sezonesh, me ne fund Interi eshte kthyer ne Champions, kompeticioni me i rendesishem i futbollit europian”, ka thene Zhang.

“Ky rezutat eshte frut i punes suaj se vazhdueshme, ju pergezoj! Duke folur per kete sezon, kemi pasur nje fillim te mire, pastaj nje periudhe te veshtire por kemi arritur ta kalojme me impenjim dhe dedikim nga secili prej ju”, ka vazhduar pastaj ai.

Zhang Jindong pastaj ka folur edhe per rrugetimin e ardhshem te Interit si brenda dhe jashte fushes:

“Fale deshires sonte per te luftuar kemi arritur objektivin tone. Ky rikthim ne Champions eshte hapi i pare, fillimi i nje rrugetimi te gjate per t’u kaluar se bashku me pasionin dhe besimin qe e gjithe familja zikalter e ka treguar”.

“Kampionati ka perfunduar, por jashte fushes puna jone vazhdon dhe qe tani jemi duke u pregaditur per sezonin tjeter. Disa nga lojtaret tane do te luajne edhe ne Boteror”, ka shtuar Zhang.

“Dhe jam i bindur qe do te zbresin ne fushe me shpirtin qe na dallon gjithmone: Brothers of the World. Forca Inter!”.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.