Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | May 22, 2019

Scroll to top

Top

383 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Zhang: “Juventusi? Kush tha qe duhet te kemi frike? Objektivi yne eshte…”

Zhang: “Juventusi? Kush tha qe duhet te kemi frike? Objektivi yne eshte…”
Inter Club Staff

Ai ka vetem pak jave ne drejtimin e nje prej klubeve me historik te botes se futbollit, por Steven Zhang duket i gatshem dhe guximplote sa here flet per Interin deh per te ardhmen. 

Ne prezantimin e kalendarit te Pirellit per vitin 2019, ishte prezent edhe Presidenti aktual i Interit.

I riu kinez, ka folur per mikrofonat e Sky Sport dhe keto kane qene fjalet e tij:

“Sfide ndaj Juventusit? Normal. Ne jemi shume besimplote, jemi gati te zbresim ne fushe dhe ti ofrojme tifozeve tane nje ndeshje te bukur.”

“Frike? Kush tha qe duhet te kemi frike? Aspak. Di te them qe do te jete nje ndeshje e bukur nga Interi, kete e garantoj une.”

“Ne cdo sezon duhet te japim maksimumin per te fituar, eshte objektivi yne.”

“Historia jone na kerkon qe te nderojme bluzen e Interit ne cdo rast, ne cdo ndeshje ne cdo sezon.”

“Cdo sezon duhet te japim maksimumin per te fituar. Eshte objektivi yne diten e neserme. Kemi besim tek kjo skuader qe po vazhdon te permiresohet dhe ne fushe jep gjithmone gjithcka.”

Keto kane qene fjalet e Steven Zhang per mikrofonat e Sky Sport pas festes se Pirellit.

Steven Zhang bashke me drejtuesit e tjere te Interit do te jene prezent ne Juventus Stadium.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.