Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 4, 2022

Scroll to top

Top

2,654 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Zhang – Minister i punes: Sponsor te rinje dhe me miliona investime. Bilanci…

Zhang – Minister i punes: Sponsor te rinje dhe me miliona investime. Bilanci…
  • On 31/03/2017, 17:39

Bilanci i nje viti i Mister Zhang tek Inter:

Pas afro nje viti, Mister Zhang ka bere shume gjera per Inter. Pak prej tyre jane te dukshme por ka me te vertet shume pune. Nga Sponsorat qe ka rinovuar, tek ata te rinjte, Miliona investime ne merkato, bashkepunimi i fundit me presidenten e Atalantes Antnio Percassi.  Blerja e fundit ajo e Gagliardini ishte me te vertet nje super marveshje. Do vazhdohet me kete menyre pune edhe per lojtar te tjere.  Percassi deklaroj: “Me fuqine e Suning, mundesia e rritjes se Inter nuk mund te kete limite”. Pasuria e Mr. Zhang flitet se eshte 7,43 miliardo Euro. Bashkepunimi me Percassi do jete pertej futbollit, pra edhe ne boten e biznesit.

BILANCI I INVESTIMEVE – “Ka pothuajse 1 vite nga zerat e pare mbi interesimin e e Zhang per Inter (4 prilli i vitit te shkuar), per Mr. Zhang ka patur vetem investime dhe miliona euro te hedhura ne shtepine zikalter. Pervec 125 milion eurove te hedhura ne merkato (Candreva, Gabigol, Joao Mario e Gagliardini), Zhang ka rinovuar 7 kontrata me sponsorat, dhe pervec tyre ka lidhur edhe 6 kontrata te reja me kompani Kineze (Gujing, Swm Motors, Tlc Corporation etj). Ka ndryshuar ne menyre te konsiderueshme numri i tifozeve kinez, ku me nje shembull konkret ne Derbyn e 15 prillit kunder Milan, i cili do luhet ne oren 12:30 flitet se do ndiqet nga 600 milion spektator, dhe pritet te jete ndeshja me e ndjekur. Dyqani Inter Store ne Nanchino, Programi Suning Sports, Futja e Inter Channel ne Kine.
Ka akoma me shume: “Te ardhura jane perfituar nga ndryshii i emrit te qendres sportive, fanellat e stervitjes, kontrata 4 vjecare prej 15 milion eurosh me Pirelli. Keto te ardhura e kane ndihmuar shume financen e klubit zikalter perball FFP. Akordi i firmosur javen e shkuar me Camera di Commercio, futet drejtperdrejt ne projektin e rritjes dhe futjes se Suning ne Itali. Ky projekt po ecen me ritme shume te shpejta, por ne heshtje, ndersa ne interistave  nuk na ngelet gje tjeter vetem te besojme dhe te shijojme kete muzik te nisur”.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.