Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

284 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Zidane, cfare fjalesh per Interin dhe Conten: “Respekt te madh per Interin: ja pse. Conte? Te gjitha skuadrat e tij jane…”

Zidane, cfare fjalesh per Interin dhe Conten: “Respekt te madh per Interin: ja pse. Conte? Te gjitha skuadrat e tij jane…”
Inter Club Staff

I pyetur per mikrofonat e Sky Sport, Zinedine Zidane ka folur per raportin e tij me ish-shokun e skuadres, Antonio Conte.

Te dy ata kane luajtur me njeri-tjetrin gjate kohes kur vishnin fanellen e Juventusit, ne Torino, shume vite me pare.

“Antonio ishte kapiteni i asaj skuadre dhe ishte nje lider i vertete. Dukej qen e fillim qe ai do te bente tranjerin nje dite.”

“Une me pak. Cfare tranjeri eshte ai? Te gjithe skuadrat e tij jane te veshtira per tu perballur, e me siguri, ne cdo skuader ku ka qene ka bere mire.”

“Ne kemi pasur gjithmone nje mardhenie shume te mire, eshte nje person qe e vleresoj shume dhe qe me ka dhene shume ne karrieren time.”

Per sa i preket ndeshjes se neserme, ai ka shtuar: “Kemi respekt te madh per Interin, kjo sepse ata jane dhe kane qene gjithmone nje skuader e madhe dhe historike. Pastaj, cdo skuader ka ulje-ngritjet e saj gjate historise.”

“Per ne eshte nje finale e parakhshme ajo me Interin, por besoj edhe per Interin vete eshte njesoj: nje finale.”

“Duhet te bejme nje ndeshje te madhe, do te jete nje ndeshje e veshtire. Lukaku? Pa te Interi humbet dicka, por mendoj se kane lojtare te tjere te forte dhe besoj se do te luajne shume mire.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.