Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

796 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Zidane tregohet nje zoteri i vertete: “Ndeshje e veshtire dhe perfekte. Por me vjen keq per Interin sepse…”

Zidane tregohet nje zoteri i vertete: “Ndeshje e veshtire dhe perfekte. Por me vjen keq per Interin sepse…”
Inter Club Staff

Zinedine Zidane, tranjeri i Real Madrid ka analizuar per mikrofonat e Sky Sports sfiden ne San Siro kunder Interit.

“Ishte nje ndeshje shume e rendesishme kjo sot. Mendoj se e kemi pergatitur mire nga ana jone. Ishte e veshtire dhe u pa ne fushen e lojes.”

“Kemi luajtur nje ndeshje me karakter dhe me personalitet. Kemi bere ndeshjen perfekte. Jam i lumtur per lojtaret.”

“Ata marrin shume kritika, sepse kemi bere disa ndeshje te dobta. Por per ta me vjen shume mire tani per kete fitore.”

“Futbolli eshte keshtu, nuk mund te fitosh gjithmone. E rendesishme eshte qe te japim gjithmone maksimumin, ashtu si beme sot.”

“Vazhdimesia? Eshte pikerisht ajo qe duam, por nuk mund te luash gjithmone mire dhe te fitosh. E rendesishme qe kemi luajtur si skuader.”

“Javen e kaluar kemi bere 75 minuta shume te mira, pastaj kemi pesuar nje gol dhe ndodhi nje tragjedi.”

“Me vjen keq per Interin sepse ne ndeshjen e pare kane bere nje ndeshje shume te bukur, por per fat te keq, futbolli eshte keshtu. Jo gjithmone merr ate qe meriton.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.