Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | May 22, 2019

Scroll to top

Top

417 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

ZYRTARE – Arbitri i ndeshjes Juventus-Inter do te jete Irrati: ja statistikat e tij me Interin

ZYRTARE – Arbitri i ndeshjes Juventus-Inter do te jete Irrati: ja statistikat e tij me Interin
Inter Club Staff

Ndeshja e shumepritur e kesaj jave eshte pikerisht Juventus-Inter dhe do te luhet diten e neserme ne mbremje. 

Sot, sipas komunikimit zyrtar te Federates Italiane te Futbollit, eshte zgjedhur edhe arbitri i ndeshjes bashke me arbitrat anesor, te katert dhe ata ne sallen VAR.

Keshtu, do te jete pikerisht Massimiliano Irrati nga seksioni i Pistoia arbiter i Juventus Inter ne sfiden e Allianz Stadium e vlefshme per javen e 15 te Serie A.

Irrati do te asistohet nga Meli dhe Passeri dhe Doveri do te jete njeriu i katert.

Ne sallen e VAR d ote jete Marco Guida nga Torre Annunziata dhe Carbone si asistent.

Nderkohe, ky eshte nje prezantim i shkurter i Irratit nga ana e faqes se specializuar per gabimet arbitrare ne Shqiperi ne rrjetet sociale e cila quhet “Gafat e Arbitrave” e qe mund ta gjeni ne facebook po me kete emer:

  • Masimiloano Irrati do te arbitroje derbin e Italise mes Juventusit dhe Interit. 39-vjecari eshte nje nga me te miret e momentit dhe u ka shpetuar gafave te bera deri tani ne Serine A!
  • Ka arbitruar ne 9 ndeshje Juventusin, 8 fitore dhe 1 barazim per bardhezinjte nen “fershellimen” e tij!
  • Te njejtin numer ndeshjesh edhe me Interin (9). 6 fitore dhe 3 humbje per skuadren zikalter.
  • Penalltite: Irrati nuk ka akorduar asnje penallti ne favor te Juventusit ne 9 ndeshje, ndersa 2 ne favor te Interit!
© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.