Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 4, 2022

Scroll to top

Top

5,536 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

ZYRTARE – Federata Italiane e Futbollit ndryshon perfundimisht orarin e Inter-Sampdoria dhe Sassuolo-Milan

ZYRTARE – Federata Italiane e Futbollit ndryshon perfundimisht orarin e Inter-Sampdoria dhe Sassuolo-Milan
Inter Club Staff

Me sa duket ka nje ndryshim programi perfundimtar per javen e fundit te Serie A direkt nga Federata Italiane e Futbollit. 

Fillimisht, eshte menduar nga te gjithe, duke u bazuar edhe ne te kaluaren, se keto ndeshje do te luhen ne oren 15:00.

Por me sa duket, nuk do te ndodhe aspak keshtu. Diten e sotme eshte marre nje vendim pikerisht per jave ne 38.

“Ne kete vendim te fundit, normalisht ka peshuar edhe nje koncert qe ka ne Piazza Duomo diten e shtune, date 21 maj.”

“Keshtu, eshte vendosur qe takimet te luhen te dielen, por jo ne oren 15:00 por ne oren 18:00: edhe ne San Siro edhe ne Regio Emilia.”

“Me sa duket, temperaturat mund ta kapin te dielen 33 ose 34 grade, dhe kjo ka ndikuar per orarin me shume.”

Kjo eshte java e plote e Serie A dhe oraret perkatese:

Te premten:

20.45 – Torino-Roma

Te shtunen: 

17.15 – Genoa-Bologna

20.45 – Fiorentina-Juventus

20.45 – Atalanta-Empoli

20.45 – Lazio-Verona

Te dielen: 

12.30 – Spezia-Napoli

18.00 – Inter-Sampdoria

18.00 – Sassuolo-Milan

21.00 – Venezia-Cagliari

21.00 – Salernitana-Udinese

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.