Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | September 23, 2020

Scroll to top

Top

674 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Zyrtare: Gianni Infantino eshte presidenti me i ri i FIFA-s.

Zyrtare: Gianni Infantino eshte presidenti me i ri i FIFA-s.
  • On 26/02/2016, 20:30
Ish sekretari gjeneral i UEFA-s pase balotazhit te dyte me vota kunder sheikut Salman Al Kalifa eshte perzgjedhur Presidenti i FIFA-s.
Infantino: “Do te jem presidenti i te 209 Federatave, do te punojme te gjith sebashku per nje perjudhe te re ne futboll. Dua tju falenderoj te gjitheve per besimin, do te vazhdojme te gjith se bashku te punojme me njerez qe e duan kete sport.
Zanetti: “Kjo eshte nje pike kthese e rendesishme. Infantino ka ide te medha, dhe vlera si njeri, e di qe do te bej mire ne gjithe boten e futbollit. Duhet ta mbeshtesim te gjithe, ai ka nevoje per njerez qe e mbeshtesin ne idete e tij.
© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.