Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

981 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

ZYRTARE – Handanovic eshte 100% i Interit. Blihet gjysma e Udineses

ZYRTARE – Handanovic eshte 100% i Interit. Blihet gjysma e Udineses
Andi Prifti

Udineze ka komunikuar nepermjet sitit zyrtar qe eshte zgjidhur bashkepronesite qe kishte me F.C. Internazionale Milano: klubi zikalter ka zgjidhur ne favor te tij bashkepronesine e portierit Samir Handanovic, qe tani behet nje lojtar plotesisht i klubit zikalter. Nje operacion pak i cuditshem, sepse  marreveshja e arritur me Udinesen nje vit me pare parashikonte nje dopio-bashkepronesi shume vjecare (duke perfshire Marco Davide Faraoni, tani i blere plotesisht nga Udinese) dhe nuk kishte aspak arsye per t’u nxituar per te blere gjysmen e dyte te portierit slloven. Ne cdo rast, behet fjale per nje vendim te rendesishem qe e ben Handanovic nje lojtar ne pronesi te Interit me plot kuptimin e fjales.

Ne te njejtin operacion, duhet te theksojme se Marco Davide Faraoni behet 100% lojtar i Udineses.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.