Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | September 29, 2022

Scroll to top

Top

6,605 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

ZYRTARE – Icardi mbetet kapiten, mer gjobe dhe kerkon falje: «Tani te gjithe bashke per te miren e Interit.»

ZYRTARE – Icardi mbetet kapiten, mer gjobe dhe kerkon falje: «Tani te gjithe bashke per te miren e Interit.»
  • On 17/10/2016, 17:53

Vetem nje gjobe e vogel. Inter ka publikuar ne faqen zyrtare vendimin dhe mbylljen e historise ndermjet Mauro Icardi e Curva Nord. Klubi zikalter vendosi qe fasha e kapitenit mos te preket.

Ja fjalet e kapitenit: “Dy ditet e fundit kan qene me te trishtat ne historine time tek zikaltrit. Une gjithmon e kam ditur se Inter eshte nje familje, dhe familja vjen e para. Momente te veshtira dhe keqkuptime mund te ndodhin. Gjithcka nisi nga nje faqe ne librin tim e cila duhet then se ishte e shemtuar, po vetem nga instikti i momentit. Disa fjal te shkruara ne ate faqe kan sjell shume pakenaqesi duke prekur tifozet e Inter”.

“Kjo ofenduar shume njerez, por duhet te shikojme gjithmone perpara dhe, ne qofte se eshte e mundur, do te bej gjithcka qe t’i kthejme gjerat ne normalitet. Per kete kerkoj ndjese dhe do te angazhohem qe keto faqe te mos jene me, ne menyre qe askush te mos ndjehet i ofenduar apo i tradhtuar. Sot kam folur me shoqërinë dhe e kemi mbyllur këtë çështje të hidhur dhe, te gjithe se bashku, kemi vetem nje objektiv: te miren e Interit, sepse asgje dhe askush nuk eshte me i madh se Interi”.

“Per kete arsye e kam pranuar cdo vendim te klubit. Ne te ardhmen do jem me i vemendshem, gje te cilen edhe roli im e kerkon. Tani, te bashkuar me shume se kurre, t’i pergatisim angazhimet e ardhshme me perqendrim maksimal”.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.