Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 4, 2022

Scroll to top

Top

444 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

ZYRTARE – Inter dhe Walter Mazzarri se bashku deri ne 30 qershor 2016. “Do te coj Interin ku e meriton”

ZYRTARE – Inter dhe Walter Mazzarri se bashku deri ne 30 qershor 2016. “Do te coj Interin ku e meriton”
Xhorxh Gellci

Erick Thohir: “Mazzarri pike fikse e projektit tone”. Walter Mazzarri: “Do e ripaguaj besimin me punen ne fushe”

MILANO – Perpara se bashku, per te njejtin objektiv: arritja e rezultateve qe Inter dhe Interistat deshirojne.

Me kenaqesi F.C.Internazionale dhe Walter Mazzarri komunikojne se kane arritur marreveshjen per rinovimin e kontrates te teknikut, ne drejtim te Interit deri ne 30 qershor 2016.

Jemi shume te kenaqur qe kemi zgjatur kontraten me trajnerin tone – shpjegon presidenti Erick Thohir. – Kam thene gjithmone qe raporti me Mazzarrin do shkonte perpara, e konsiderojme nje nga pikat fikse te projektit tone. Jam i sigurt qe tani mund te punoje me qetesine e duhur dhe te na sjelle kenaqesi.

Para se gjithash deshiroj te falenderoj Erick Thohir per besimin e treguar ndaj meje – deklaron Walter Mazzarri per inter.it – Presidenti ka treguar edhe nje here qe beson ne mua dhe ne projektin e nisur nje vit me pare. Uroj qe te mundem te ripaguaj besimin ndaj meje me punen ne fushe. Do te bej gjithcka qe mundem qe Inter te kthehet ne vendin qe meriton ne Itali dhe Europe.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.