Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | September 29, 2022

Scroll to top

Top

1,182 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

ZYRTARE – Inter gjen pasardhesin e Lele Orialit: “Eshte perzgjedhur Team Manager i ri i klubit: pikerisht…”

ZYRTARE – Inter gjen pasardhesin e Lele Orialit: “Eshte perzgjedhur Team Manager i ri i klubit: pikerisht…”
Inter Club Staff

Riccardo Ferri, flamurtar i Interit, eshte club manager me i ri i skuaders se pare zikalter dhe ky lajm eshte dhene pak minuta me pare.

E ka zyrtarizuar gjithcka Inter me nje komunikate diten sotme ku legjenda e klubit zikalter eshte prezantuar keshtu:

“FC Internazionale Milano komunikon se Riccardo Ferri eshte Club Manager i ri skuadres se pare te Interit”.

“Kolona e Interit te rekordee, Ferri ka perjetuar nje nga ciklet me te lavdishme te historise se Interit, duke fituar Scudetton 1988/89, Superkupen e Italise ne 1989 dhe Kupen UEFA ne 1990/91.

“Ai e mbylli aventuren tek Inter ne vitin 1994, pasi koleksionoi me zikalterit plot 418 ndeshje ne 13 sezone me radhe”.

“Ferri ka mbetur gjithmone i lidhur me ngjyrat zikalter duke qendruar shume prane gjithcka cfare ka ndodhur me boten e Interit”.

“Ai ka pasur edhe rolin e Ambasadorit te Klubit, nje rol qe e ka mbajtur per shume vite me radhe me shume krenari”.

“Per te hapet nje kapitull i ri keshtu me brendesi te Familjes se Interit, dhe per Riccardon shkon nje ‘pac fat’ e madhe”.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.