Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | February 20, 2020

Scroll to top

Top

577 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

ZYRTARE – Inter, Steven Zhang zgjidhet ne postin super te rendesishem te ECA: zevendeson Gadzidis

ZYRTARE – Inter, Steven Zhang zgjidhet ne postin super te rendesishem te ECA: zevendeson Gadzidis
Inter Club Staff

Nje lajm shume i rendesishem vjen tani nga Italia per sa i perket prestigjit te klubit zikalter dhe te presidentit te saj. 

Behet fjale per Steven Zhang, presidentin e FC Internazionale Milano i cili eshte zgjedhur si pjesetar me te drejta te plota ne Executive Board te ECA – European Club Association -, organizem i krijuar ne 2008, i njohur nga UEFA dhe FIFA dhe qe perfaqesojne klubet europiane ne nivel nderkombetar.

Zgjedhja e Steven Zhang ne Executive Board eshte per vitet 2019-2023 dhe tregon se puna e tij tek Interi keto vite njihet tashme ne nivel europian.

Por kjo nuk eshte nje mirenjohje per Interin vetem dhe Zhang, por edhe per vepren e Suning tek zikalterit qe kane ngritur nivelin e Interit vit pas viti.

Hyrja e Zhang e ben ate anetarin e pare kinez ndermjet 24 anetaret e Executive Board te ECA dhe e ben gjithashtu pjese te Club Competition Committee te UEFA-s.

Kjo do i jape nje peshe tjeter edhe Interit ne vendimarrjen e rendesishme te futbollit europian por edhe ne terma afatgjate do te sjelle perfitime.

Steven Zhang i ma marre vendin Ivan Gazidis, drejtuesit aktual te Milanit dhe e ka zevendesuar keshtu ate.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.