Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | April 23, 2019

Scroll to top

Top

853 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

ZYRTARE – Interi arrin marreveshjen me Milanin per San Siron: ja detajet!

ZYRTARE – Interi arrin marreveshjen me Milanin per San Siron: ja detajet!
Inter Club Staff

Vetem pak minuta me pare eshte zyrtarizuar marreveshja aq shume e pritur ndermjet Interit dhe Milanit per ceshtjen e stadiumit. 

Nepermjet nje komunikate zyrtare, Interi ka bere me dije se ka gjetur marreveshjen me Milanin per San Siron.

Ja komunikimi i Interit ne shqip:

“F.C. Internazionale Milano S.p.A. dhe A.C. Milan S.p.A. komunikojne se kane nenshkruar nje protokoll bashkepunimo per te hedhur te zezen ne te bardhe per deshiren e dy klubeve per te vazhduar bashke projektin e realizimit te nje stadiumi modern dhe avanguard.”

“Nje impiant adekuat ndaj standarteve aktuale dhe thelbesor per ti lejuar tifozeve qe te shijojne nje eksperience unike dhe per te garantuar suksese brenda dhe jashte fushe.”

“Dy klubet jane te mendimit qe nje stadium i ndare eshte i nje interesi paresor edhe nga kendveshtrimi financiar, administrativ dhe teknik.”

“Dy klubet ne kete moment po vleresojne nje seri opsionesh te mundshme e ku ben pjese edhe rikonstrusioni i stadiumit San Siro por ne kete moment po behen disa analiza te ndryshme te alternativave qe jane paraqitur nga grupet e interesit dhe te punes.”

“Klubet besojne se do te mbyllin kete faze eksplorative te pare brenda 2018 dhe me pas shume shpejt te fillojne te marrin jete me hspejtesi aktivitetet projektuale dhe administrative per ti dhuruar tifozeve nje stadium modern ne nje kohe sa me te shkurter.”

“Dje dy klubet jane takuar me kryebashkiakun e Milanos duke hapur nje dialog te ri konstruktiv i cili do te finalizohet me opsionin e kthimit te San Siro ne nje stadium bashkohor por edhe ne kthimin e te gjithe zones ne nje pike bashkimi per te gjithe tifozet.”

Per sa i perket projekteve te mundshme, priten te reja ne ditet ne vazhdim nderkohe.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.