Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

118 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Zyrtare: Interi do te mare pjese ne Guinness International Champions Cup!

Zyrtare: Interi do te mare pjese ne Guinness International Champions Cup!
Inter Club Staff

Interi mesa duket mezi ka pritur qe te ishte matematikisht jashte Europa League, dhe ka bere direkt zyrtarizimin per marjen pjese ne turneun madheshtor te Shtetet e Bashkuara te Amerikes.

Interi e kishte pranuar qe mund te merte pjese, por smund ta zyrtarizonte duke qene se po te kualifikohej ne EL nuk do te merte pjese ne kete turne qe do te zhvillohet ne fundin e korrikut dhe fillimin e gushit.

Tani, qe Interi eshte matematikisht jashte zones se Europes, dhe me sakte jashte Europa League, turneu ne amerike behet perfundimisht zyrtar: Zikalterit do te marin pjese ne turneun e USA qe do te luhet nga data 27 korrik deri me 7 gusht. Sebashku me Interin do te jete prezente Interi, Rubentusi. L.A Galaxy, Real Madrid dhe 4 skuadra te tjera te medha. Interi ka qe ne vitin 2010 qe nuk ben turne ne USA, dhe ky eshte nje rikthim pas 3 vitesh atje…

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.