Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 6, 2022

Scroll to top

Top

455 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

ZYRTARE – Interi nuk dorezohet per skualifikimin e Spallettit nga Gjykata Sportive! Zikalterit te gatshem qe te apelojne vendimin

ZYRTARE – Interi nuk dorezohet per skualifikimin e Spallettit nga Gjykata Sportive! Zikalterit te gatshem qe te apelojne vendimin
Inter Club Staff

Sot ka ndodhur nje nga gjerat me te papritura te koheve te fundit ne futbollin italian.

Pasi arbitri gaboi ne momentin kur perjashtoi Luciano Spallettin ne ndeshjen ndaj Sampdorias sepse mendoi se kishte ofenduar arbitrin e katert por tranjeri i Interit thjesht festoi golin ne drejtim te telekameres, sot ka ardhur nje seri tjeter e gjithe kesaj historie por duke perkeqesuar me shume vendimin e pare.

Luciano Spalletti eshte denuar nga Gjykata Sportive ne Itali me nje ndeshje pezullim per cudine e te gjithe botes se sportit.

Sot gjithashtu eshte vendosur nje precendent shume i rrezikshem per te ardhmen sepse nje pjesetar i nje skuadre eshte denuar thjesht dhe vetem sepse ka festuar golin e skuadres se tij pa ofenduar askend, pa hequr bluzen apo pa thyer rregullat.

Natyrisht qe ne kampin zikalter kane mbetur shume te zhgenjyer pas vendimit te Gjykates Sportive te Federates Italiane te Futbollit.

Keshtu, drejtuesit e Interit kane nisur sot pasdite procedurat per apelimin e ketij vendimi te Gjykates Sportive dhe brenda dites se neserme pritet vendimi i radhes.

Nderkohe, kjo ka qene edhe komunikata zyrtare e klubit:

“Shoqeria zikalter konfirmon se do te apeloje vendimin per perjashtim me nje ndeshje nga Gjykata Sportive ne drejtim te tranjerit Luciano Spalletti.”

Edhe Luciano Spalletti eshte pare teper i prekur nga ky vendim gjate konferences per shtyp ne prag te ndeshjes ndaj Fiorentines sot, konference qe do e postojme ne shqip vetem pas pak.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.