Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

2,528 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

ZYRTARE – Italia, ja 23 te grumbulluarit: Ranocchia rezerve, Rossi jashte si Destro…

ZYRTARE – Italia, ja 23 te grumbulluarit: Ranocchia rezerve, Rossi jashte si Destro…
Inter Club Staff

Cesare Prandelli ka bere zgjedhjet e tij. Komisari teknik i Italise ka bere me dije listen qe atyre qe dot te udhetojne me kombetaren Italiane ne Brazil me daten 5 qershor, sot pasdite ne Coverciano.

Lojtaret jane 23 dhe Prandelli ka shtuar ne grup edhe Andrea Ranocchian i cili do te qendroje ne dispozicion deri ne diten e fundit perpara Boterorit ne rast te ndonje demtimi, sic eshte me rregulloren e Fifas. Ai quhet nje rezerve, e nese askush nuk demtohet nuk do mund te mare pjese ne boteror. Prandelli ka perjashtuar edhe Giusseppe Rossi-n, pikerisht atij te cilit i kishte premtuar pas demtimit qe te mos shqetesohet sepse do ta merte ne Boteror, dhe tashme ben te kunderten.

Kjo eshte lista e plote:

Portieri: Buffon (Juventus), Perin (Genoa), Sirigu (Paris St. Germain);
Difensori: Abate (Milan), Barzagli (Juventus), Bonucci (Juventus), Chiellini (Juventus), Darmian (Torino), De Sciglio (Milan), Paletta (Parma);
Centrocampisti: Aquilani (Fiorentina), Candreva (Lazio), De Rossi (Roma), Marchisio (Juventus), Thiago Motta (Paris St. Germain), Parolo (Parma), Pirlo (Juventus), Verratti (Paris St. Germain);
Attaccanti: Balotelli (Milan), Cassano (Parma), Cerci (Torino), Immobile (Torino), Insigne (Napoli).

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.