Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | September 30, 2022

Scroll to top

Top

686 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

E FUNDIT – Diego Godin shume afer largimit: do te transferohet ne nje klub te Serie A, ja detajet!

E FUNDIT – Diego Godin shume afer largimit: do te transferohet ne nje klub te Serie A, ja detajet!
Inter Club Staff

Atehere kur nuk pritej aspak dhe ne nje skuader ku ai nuk ishte permendur kurre ne kete merkato.

Por me sa duket, shume gjera kane ndryshuar tek Interi dhe kete vere po shikojme qe operacionet ne merkato deri ne momentet e fundit, nuk para perfliten ne media.

Sipas lajmeve te minutave te fundit, Diego Godin eshte shume afer largimit perfundimtar nga skuadra e Interit.

Pas vetem nje sezoni me bluzen zikalter, uruguajani do i thote keshtu lamtumire Milanos per tu transferuar ne nje klub tjeter ne Serie A.

Gjithcka e zbulon La Gazzetta dello Sport ne faqen e saj online, duke zbuluar edhe detajet e ketij operacioni:

“Diego Godin i thote lamtumire Interit: do te transferohet te skuadra e Cagliarit, ish-skuadra e Nainggolan.”

“Transferimi do te behet me titull perfundimtar dhe uruguajani keshtu do te nise gjithcka nga fillimi ne skuadren ishullore.”

“Ne keto momente pritet te merren vesh edhe detaje te tjera te kesaj tratative, por mendohet se Interi do te perfitoje dicka te vogel nga ky transferim plus nje rroge teper te larte qe do te kursehet.”

“Keshtu, shume pak dyshime: ish-kapiteni i Atletico Madrid do te kaloje ne Sardenje. Interi ishte nje ndalese shume e shkurter ne karrieren e tij.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.