Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 19, 2019

Scroll to top

Top

711 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

ZYRTARE – Ja lista me 11 lojtaret zikalter te grumbulluar nga kombetaret dhe ndeshjet perkatese

ZYRTARE – Ja lista me 11 lojtaret zikalter te grumbulluar nga kombetaret dhe ndeshjet perkatese
Inter Club Staff

MILANO – Jane 11 lojtaret e grumbulluar nga kombetaret respektive ne kampin zikalter.

Nga data 21 mars deri me 26 mars ata do te zbresin ne fushe me kombetaret e tyre per disa miqesore dhe ndeshje zyrtare.

Kjo eshte lista e detajuar me lojtaret por edhe me ndeshjet perkatese te secilit prej atyre:

Lautaro Martinez: Argentina-Venezuela (miqesore, 22/03) dhe Argentina-Marocco (miqesore, 26/03).

Marcelo Brozovic dhe Ivan Perisic: Croazia-Azerbaigian (Kualifikueset Euro 2020, 21/03) dhe Ungheria-Croazia (Kualifikueset Euro 2020, 24/03).

Kwadwo Asamoah: Ghana-Kenya (Kupa e Afrikes, 23/03) dhe Ghana-Ruanda (miqesore, 26/03)

Matteo Politano: Italia-Finlande (Kualifikueset Euro 2020, 23/03) dhe Italia-Liecthenstein (Kualifikueset Euro 2020, 26/03)

Stefan de Vrij: Hollande-Bielorussia (Kualifikueset Euro 2020, 21/03) dhe Hollande-Gjermani (Qualificazioni Euro 2020, 24/03)

Keita Balde: Senegal-Madagascar (Kupa e Afrikes, 23/03) dhe Senegal-Mali (miqesore, 26/03)

Milan Skriniar: Sllovaku-Hungari (Kualifikueset Euro 2020, 21/03) dhe Wells-Sllovaki (Kualifikueset Euro 2020, 24/03)

Matias Vecino: Uruguay-Uzbekistan (China Cup, 22/03) dhe Finale 1/2° – 3/4° (China Cup, 25/03)

Joao Miranda: Brasile-Panama (miqesore, 23/03) dhe Repubblica Ceca-Brasile (miqesore, 26/03)

Joao Mario: Portugali-Ukrahine (Kualifikueset Euro 2020, 22/03) e Portugali-Serbia (Kualifikueset Euro 2020, 25/03).

Nderkohe, ish-kapiteni i Interit eshte lene ne shtepi duke mos u grumbulluar nga Kombetarja e tij, Argjentina.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.